X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

شــــــیــــــــدا مـــــصــــــــدق Sheyda Mosadegh

یه وقتایی تمام دین *** همین آزادگی میشه

مرغ همسایه...

بنام خداوند رحمان و رحیم

آری خداوندی که هم رحمان است و هم رحیم و ناظر بر کارها و اعمال ما و ذره - ذره آنها را ثبت می کند و جزای بعضی از آنها را در این دنیا به ما بازمیگرداند و بعضی دیگر را در آخرت!

تا جایی که از خودم اطلاع دارم و نیز نظر دیگران،نه انسان متحجری هستم و نه بیرحم و نه خشک مقدس و ازخشونت و خونریزی در هر جایی بیزاری داشته ام ولی یک موردی هست که چندین ماه است فکرم را مشغول کرده که برای مطرح کردن آن نیاز است ابتدا به عقب برگردیم.

در پایان جنگ جهانی دوم موقعی که ارتش سرخ روسیه به پاییتخت آلمان نازی برلین رسید به آنها دستور داده شده بود که هر انسان مونثی را که دیدند بیرحمانه به اون تجاوز کنند و به همین لحاظ بود که در عین اینکه جنگ به پایان خود رسیده بود باز جنایت صورت گرفت.

اما وقتی که آلمانها از سربازان روس می پرسیدند که چرا مرتکب این فجایع شدید می گفتند:«چرا موقعی که ارتش شما به شهرهای ما حمله میکرد و مردها را میشکتند و به زنانمان قبل از کشته شدن تجاوز می کردند شما شادی می کردید و هیچ اعتراضی نمی کردید».البته این یکی از دلایل ارتش روسیه بود.

حالا از اون تاریخ به زمان خودمان برگردیم و به بعضی از عملیات تروریستی که نگاه میکنم میبینم در حالی که نفس کاری که انجام می شود اشتباه است ولی خودم را بجای بعضی از این انجام دهنده عملیاتها و بمبگذاری ها میگذارم به آنها حق می دهم.

آری منظورم کسانی است که در کشورهای اروپایی و امریکا اقدام به بمب گذاری کرده و می کنند و از آنها بعنوان تروریست نام برده می شود.


                           جنازه کودکان بیگناه سوری که در اثر استنشاق گاز سمی،حملات شیمیایی کشته شده اند.


کمتر ایرانی است که سفری به خارج رفته باشد و از او درباره اروپایی و امریکایی ها بپرسی ،از آنها تعریف و تمجید نکند ولی اکثر همین خارجی ها اعم از اروپایی و امریکایی چرا به سیاست کشورهایشان در قبال کشورهای خاورمیانه هیچ اعتراضی نمی کنند.

بطور مثال همین کشورها برای سقوط صدام در کمتر از یک ماه به حکومت دیکتاتوری او یایان دادند و با تحقیر صدام را دستگیر کردند و یا در افغانستان طالبان را شکست دادند و حتی رهبر القائده یعنی اسامه بن لادن را در پاکستان کشتند و برای سقوط  معمر قذافی دیکتاتور معدوم لیبی تا آنجا پیش رفتند که منطقه پرواز ممنوع ایجاد کردند و حتی ماشین قذافی را با هواپیما دنبال کردند و با پرتاب راکد باعث شدند که او نتواند بگریزد ولی در سوریه ماهها است که جنایت صوت می گیرد ولی روندی را پیش رو نمی گیرند که بشار اسدی که معلوم نیست کجا پنهان شده است دستگیر شود و این کشت و کشتار به حداقل برسد.

                                  کودکان کشته شده براثر حملات شیمیایی در سوریه


آری درست است کشورها مورد نظر منافع خودشان را می بینند و الان حرفی از حقوق بشر نمی زنند و مردمانشان هم در حد اعتراض های کوچک به جنگ معترض بودن خود را نشان می دهند ولی  برای محکوم شدن یک زن به سنگسار , یا با کشته شدن چند نفر از شهروندانشان سریع شروع به درست کردن کمپین  و... می کنند و سریع تمام رسانه ها و سازمانهای آنها شروع به خبررسانی با آب و تاب و انجام تظاهرات بر ضد مسلمانان می کنند در حالی که همین مردم با تسلیحات و تکنولوژی کشته می شوند که همین معترضان سازنده آنها هستند البته من نمیگم که اصل سنگسار کردن و یا کشتن انسانها درست است.

خدائیش چرا این کودکان بجای بازی کردن باید الان در دل سرد خاک آرام گیرند.

[ پنج‌شنبه 31 مرداد 1392 ] [ 15:02 ] [ ایران ]

[ 3 نظر ]

دیگر امکانات

طراح قالب: آوازک