X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

شــــــیــــــــدا مـــــصــــــــدق Sheyda Mosadegh

یه وقتایی تمام دین *** همین آزادگی میشه

سالگرد کودتای ننگین 28 مرداد 32

دیروز شصتمین سالگرد کودتای ننگین 28 مرداد بود.کودتایی که هنوز خیلی ها از آن بعنوان کودتا یاد نمی کنند!

کودتایی که چند روز پیش مقامات امریکایی با منتشر کردن اسناد 60 سال پیش دخالت خود را در آن روشن کردند،البته به همراهی یک مشت وطن فروش،که اگر همراهی این وطن فروان نبود هیچگاه آنها جرئت دخالت در امورات کشور را نمی کردند و باعث نمی شدند یک حکومت مردمی ساقط شود.


 توصیه های رهبر ملی ایران مصدق کبیر به جوانان ایران زمین که در خارج مشغول به تحصیل بودند.

" فرزندان عزیزم :

 درود قلبی به شما می‌فرستم و از خدای متعال مسئلت دارم همگان با کامیابی و سربلندی از علوم و فنون آن دیار مترقی، بهره‌ای کافی بستانید و به سلامت و سعادت به میهن مقدس برگردید و مصدر خدمات شایان شوید و حق کشور و ملت ایران را که به گردن شما فرزندان خلف است ادا نمایید.

چون در اکثر نقاط کشورهای آمریکایی و اروپائی پراکنده هستید و با آن ملت‌های دوست و بزرگ تماس و ارتباط دائمی دارید به علاوه مراسلاتی از بعضی شما راجع به نفت و مربوط به سوء تفاهمات در آن دیار به من رسیده لازم دانستم شما را از مقاصد ملت ایران در باب ملی شدن صنایع نفت مطلع گردانم تا شما هم به نوبه خود افراد ملت عدالتخواه و حق پرست آن ممالک را آگاه سازید و به هر که رسیدید و در هر محفلی حاضر شدید این مقاصد را شرح دهید تا اگر اشخاصی در نتیجه بی‌خبری یا شاید در نتیجه اغفال عمال مغرض دچار سوء تفاهم شده اند از حقیقت مطلع شوند، زیرا اطلاع صحیح ملل مترقی و دوستی آنها برای ما بسیار مهم و مغتنم است ...

و بر شما فرزندان این آب و خاک است که با استفاده از جمیع وسائلی که در دست دارید، مردم آزاده آن سامان را از حقایق امر مطلع ساخته و وظیفه خطیر ملی خود را در این موقع دشوار ایران، به نفع کشور باستانی خود و بر اساس حق و حقیقت انجام دهید. با این توضیحات پیام خود را به پایان میرسانم و شما جوانان دانشجو و علاقه‌مند به میهن عزیز را به خدا می‌سپارم."

[ چهارشنبه 30 مرداد 1392 ] [ 00:35 ] [ ایران ]

[ 1 نظر ]

دیگر امکانات

طراح قالب: آوازک